Facebook Piksel
Hizmetler

VRF Klima Sistemleri

İş Ortaklarımız
 • Mitsubishi Electric
 • Samsung
 • Midea

 

Vrf klima sistemleri Teknik açılımı değişken debili akışkan soğutma sistemi anlamına gelmektedir. Vrf klima sistemlerini üstün kılan teknoloji çalışma prensibini sağlayan kompresörlerin ihtiyaç duyulan kapasiteye göre kendini optimize etmesidir. Vrf klima sistemleri sahip oldukları inverter kompresörler sayesinde düşük veya çok yüksek kapasitelerde çalışabilirler. Bu nedenle iklimlendirmeye ihtiyaç duyulan tüm mahallerin bağımsız kapasite ihtiyaçlarının toplamına göre sistem kendini optimize etmektedir.

İklimlendirmeye ihtiyaç duyan mahallerin kişisel ısıtma veya soğutma ihtiyaçları değişkenlik göstermektedir. Bunun İklimlendirme  teknolojilerindeki karşılığıda Değişken debili akışkan yani VRF merkezi klima sistemleridir. VRF merkezi klima Sistemleri diğer endüstriyel merkezi sistemlerinden ayıran en önemli özellik, yaygın servis ağı ve kolay yedek parça teminidir. Artık günümüzde orta ve üst Segment ve VRF klima sistemlerinin tamamında genişletilmiş hizmet garantisi mevcuttur.

Vrf Klima Sistemlerinin Özellikleri

Vrf Klima sistemlerinin en önemli özelliği düşük enerji tüketimi kolay kurulum ve mimari ihtiyaçlarınıza göre mühendisliğin sürdürülebilir olmasıdır. Yatırım alanlarını mimari olarak sürekli değişkenlik göstermektedir. Şirket genel merkezleri, özel villa ve benzeri özel konutlar veya hastaneler. Her bir yapı kendi içerisinde farklı mahallere ve konfor alanlarına sahiptir. Bu nedenle Vrf klima sistemlerinin en önemli özelliklerinden biriside, farklı iç ünite tipleriyle yatırım alanlarınızın mimari ihtiyaçlarına katkı sağlamasıdır. Vrf klima sistemlerinin özelliklerini şöylede sıralayabiliriz.

 • Düşük Enerji Tüketimi
 • Modern Teknoloji
 • İleri Mühendislik
 • Kolay Kurulum
 • Doğru Yatırım

 

Vrf Klima sistemlerinde Marka Nasıl Seçilmeli ?

Vrf Klima sistemlerinde marka seçimi, yatırımınızın konfor ihtiyaçlarına göre değişkenlik göstereceğini unutmayın. VRF Merkezi klima sistemlerinde en önemli faktör ısıtmadır. Vrf Klima teknolojilerinde tüm markalar Enerji verimliliği, sistem ömrü, yazılım ve ısıtma verimliliğine  odaklanırlar. Hızla büyüyen teknoloji sayesinde bir çok VRF klima sistemi artık birbirine yakın teknolojilere sahiptir. Vrf klima sistemlerini kendi aralarında teknolojilerine göre sınıflandırılabilir. Yüksek Teknoloji, Nominal, düşük verimli olarak üçe ayırabiliriz. Vrf klima sistemlerinde ihtiyacınız olan sistem seçimini belirleyen en önemli faktör, yapınızı temel mühendislik bileşenleridir. Sistem seçimini belirleyen en önemli  faktörleri sıralayalım.

 • Binanızda başka ısıtma sistemi varmı
 • Bulunduğunuz bölge karasal iklimmi
 • Yapı bileşenleriniz ısı kaybını engelliyormu
 • Yatırımınızın uzun vadelimi
 • Ticari alan mı yoksa konut mu

VRF Klima sistemlerinde üst teknoloji markaların seçilmesi halinde bütçenizin çok yüksek olacağını bilmelisiniz. Sistem seçimi yapılırken sizin ihtiyacınızı mekanik mühendislik projesinin belirleyeceğini ve buna göre doğru sistemi seçerek bütçenizi optimum seviyede tutacağınızı unutmayın.

Vrf Klima sistemi Nerelerde Kullanılır

Klima sistemleri özel konutlar başta olmak üzere ticari alanlar ve alışveriş merkezi gibi belirli bir büyüklüğe sahip projelerin tamamında kullanılabilir. Özellikle konfor alanlarında tercih edilmektedir. Bunun başlıca sebepleri, enerji tüketiminin diğer endüstriyel iklimlendirme sistemlerine göre daha düşük olmasıdır. Vrf klima sistemlerinin tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden bir tanesi de Mühendislik’in çok hızlı dizayn edilmesi ve aynı zamanda pratik kuruluma sahip olmasıdır. Vrf klima sistemlerinin tercih edildiği konfor alanlarını inceleyin.

 • Oteller
 • Şirket Genel Merkezleri ve Ofisler
 • Eğitim Alanları (okullar)
 • Hastaneler
 • Restoran ve benzeri ticari alanlar
 • Özel Konut ve villalar

Vrf Klima Sisteminin Avantajları Nelerdir

Vrf klima sistemlerinin avantajlari mimari ve mühendislik olarak farklılık göstermektedir. Mimari açıdan farklı tiplerde iç ünite modellerinin olması tasarım ve konsept açısından genelde tercih sebebidir. Değişen teknolojilerle beraber mimari alanların kavramsal olarak konsept ve dizaynları da değişmektedir. VRF klima Sistemleri farklı için eğitim modelleri ile bu ihtiyaçlara profesyonel olarak karşılık vermektedir. VRF klima sistemlerinde en önemli husus, ısıtma verimlidir. Üst Sekment ve RF klima teknolojilerinin tamamında ısıtma verimleri yüksektir ancak orta ve alt Sekment ve RF klima Sistemleri nde aynı durum söz konusu değildir. Bu nedenle ısıtma verimliliğinin ön planda olması gerekli i̇se üst segment markaları kullanmak zorundadır. VRF klima sistemlerindeki ısıtma verimliliği, diğer doğalgaz ve benzeri katı yakıtla çalışan Isıtma kazanlarında ısıtma verimliliği daha yüksek olacağı için asla  bir tutulmamalıdır.

Vrf klima Sistemleri mühendislik açısından bakıldığında, bir çok iklimlendirme sisteminden öndedir. Bunun en önemli sebeplerinden bir tanesi yüksek enerji verimliliğidir. VRF klima Sistemlerinde enerji verimliliği dünyanın standartlarında en üstün enerji tasarrufu ve enerji verimliliğine göre mühendislik geliştirilmiştir. Ayrıca ve VRF klima sistemlerinin en önemli mühendislik özelliklerinden bir tanesi de iklimlendirme proje yönetiminin çok hızlı geliştirilerek, Mekanik Tesisat Proje Yönetimine dahil edilmesidir. Sistem seçimi ve sistem yerleşimi noktasında kullanılan özel simülasyon programları sayesinde, mimari projenin hızlı geliştirilmesine katkı sağlar. Aynı zamanda i̇klimlendirme proje yönetimininde çok hızlı yol alınmaktadır.

 

Vrf Klima Sistemlerinde Gaz Dağıtım Kutusu (Bs)

Vrf klima sistemlerinde gaz dağıtım kutusu, i̇klimlendirme proje yönetimine ve mühendisliğe ciddi şekilde katkı sağlamaktadır. VRF klima Sistemlerinde gaz dağıtım kutusu Dış üniteleden  gelen soğutucu gazın sisteme bağlı olan iç üniteleri dağıtımını sağlamaktadır. Mühendisliğe katkı sağlamasının en önemli özelliklerinden bir tanesi de sisteme bağlı olan iç üniteler de herhangi bir arıza olması durumunda gaz dağıtım (BS) istasyonlarından arızalı olan cihaza soğutucu akışkanın vanalarla kesilecek olmasıdır.

Arızalı olan iç ünite değişimi veya diğer teknik çalışmalarda sistemin tüm gazının toplanması gerekmektedir. Gaz dağıtım (BS) istasyonları bunu ortadan kaldırmaktadır. Aynı zamanda İklimlendirme proje yönetiminde mühendisliğin tasarımı ve dizaynı noktasında hızlı ilerleme kaydedilmesine olanak sağlayacaktır. Vrf klima sistemlerinde bir alt yapı tesisatının yatırım maliyetleri ön plana çıkmaktadır. Kullanılacak olan alt yapı tesisatı bakır borular ile yapılmaktadır. Gaz dağıtım kutusu kullanılması halinde bakır Borulama maliyetlerinin de düştüğü görülmektedir.

Müşteri İlişkileri

Müşteri Temsilcimizin Sizi Hemen Aramasını İstermisiniz

Başa dön tuşu