Facebook Piksel
Mekanik Tesisat

Boyler

Boyler çalışma prensibi, ayrıştırılmış suların serpantinler yardımıyla ısıtılmasına dayanır. Boyler tankları Temin suyunun depolanmış suyun içerisinde yerleştirilmiş eşanjörler ısıtma işlemini gerçekleştirmektedir. Boyler tankları farklı ebat ve kapasitelerde üretilmektedir. Kurulumu yapılacak olan tanklar belirli bir mühendislik hesabı ile seçilir. Boyler tankları farklı teknolojilere sahip modelleri mevcuttur.

Boyler Nedir.

Boyler tankları yenilenebilir enerji kaynakları veya doğalgaz ve benzeri ısıtma kazanlarından elde edilen ısıtma enerjisiyle çalışmaktadır. Tank içerisinde bulunan eşenjörlere sirkülasyon pompalarıyla sıcak su pompalanarak eşenjörlerin ısınması sağlanır. Isınan eşanjörler, tank içerisindeki temin suyunu ısıtarak kullanıma hazır hale getirmektedir. Boyler tankları sahip oldukları güçlü izolasyonlar sayesinde uzun süreler sıcak suyun muhafaza edilmesini sağlamaktadır.

Boyler tankları mekanik tesisat teknolojilerinde sıkça kullanılan sistemlerden bir tanesidir. Ticari alanlar başta olmak üzere özellikle özel konutlar da her zaman tercih sebebidir. Enerji sarfiyatının düşürülmesi konforun maksimum seviyeye çıkarılması için boylar tankları kullanılmak zorundadır. Boyner sistemlerinin kullanılacağı yapılarda mekanik proje yönetimi buna göre dizayn edilmek zorundadır. Boylar tankları için mekanik tesisat altyapısı hazırlanmak zorundadır. Boyler tanklarının en önemli özelliği, sıcak suyun temin edildi batarya ve musluklarda suyun hazır olarak bekletilmesini sağlamaktır. Dolayısı ile sıcak su her daim kullanıma hazırdır.. Elbette Buda konfora maksimum seviyede katkı sağlamaktadır.

Boyler Seçimi Nasıl Yapılır

 

 

 

Başa dön tuşu